News

‘स्कुलबाट घर फर्कदै गरेकी भागरथीको ह’त्या’रा’लाई हामी पत्ता लगाएर आउँछौ’ सन्तोष देउजा

लाहुरे राहुल र स्मिताको पुर्नमिलन बनाएर एका एक चर्चामा आएका पत्रकार सन्तोष देउजा यति बेला बैतडीको घटनाको समाधान गर्न गएका छन्। उनले फेसबुकमा मा लेखेका छन कि कुनै हालतमा घ’टनामा संलग्न ब्यक्ति उम्कन सक्दैन।

Ads by AdMana.net
बैतडीको दोगडाकेदार गाउँपालिका–७ को चडेपानीमा त्यस्तै घ’टना भएको छ । अहिले पुरै गाउँ शोकमा डुवेको छ । गाउँकी होनहार किशोरी भागरथी माथि भएको घ’टनाले गाउँलेका आँखाबाट पनि अविरल आँसु बगिरहेका छन। उनीहरुका आँसु रोकिएका छैनन्।

भागरथीले सबैलाई चटक्कै छोडेर गएको पत्यार लागिरहेको छैन। तर लवलेक सामुदायिक वनको बनमाराको झा’ डी मा भगीरथीको ‘व फेला परेको थियो । उनको श’वको प्रकृति हेर्दा पनि निर्मला पन्तकै जस्तो घ’टना भएको प्रहरीले अनुमान गरेको छ । उनको कपडा च्या’ ति ए का छन् भने श रि ‘र मा पनि डा’ म देखिएका छन् ।

स्कूलवाट घर फर्कदा भगिरथी हराएकी थिइन् । घ’टनास्थलमा उपस्थित प्राय सबैका आँखा रसाएका थिए। स्थानीय सनातन धर्म माध्यमिक विद्यालयबाट बुधबार घर फर्किने बेला नै सम्पर्क विहीन भएकी भागरथीको विषयको अपत्यारिलो खबर उनीहरु सबै स्वीकार्न विवश छन्।

पति वियोगको आँसु नथामिदै छोरी गु’माउन पुगेकी द्रोपतीले त्यतइ ठू’लो चो ‘ट सहन सकिनन् । बुधवार हराएकी छोरी घर फर्कली भन्ने आश गरेर बसेकी आमाले सहनै नसक्ने घ’टनाको सामना गर्नुपरेको छ । बिहीबार साँझ छोरीको मृ’त्युको खबरपछि उनी बेहोस नै भइन्।

सुगरका बिरामी श्रीमानलाई गुमाएपछि साहारा बनेकी छोरी सदा सदाका लागि छोडेर गएपछि उनलाई बोलाउँदै घरी–घरी भक्कानिन्छिन्। वुवाको निधन पछि परिवारको आर्थिक जिम्मेवारी थपिएपछि उनका छोरा भर्खर भारत कमाउन गएका थिए । बहिनीको घ’टना थाहा पाएपछि उनी पनि फर्कदै छन् ।

ठुलो मान्छे बनाउने धोको राखेर पढाइरहेकी छोरी बुढेसकालको सहारा बन्ला भन्ने सोचेकी उनले कलिलैमा यसरी छोडेर जालिन् भन्ने सोचेकै थिइनन् ।

गाउँका अरु महिलाहरुले द्रोपतिलाई सम्हाल्ने कोसिस गरिरहेका छन्। रोजगारीका सिलसिलामा भारतको दिल्लीमा रहेको जेठो छोरा फर्किरहेको छ। घर खर्च चलाउन र बहिनीको पढाई खर्च जुटाउन समस्या भएपछि नै कक्षा १० मा पढ्दापढ्दै उनी भारत पसेका थिए।

बुवाको किरियामा बसेकी आमालाई भागरथीले नै घरको सबै काममा सघाउने गरेकी थिइन्। तर उनको खुसीमाथि कुन पापीले आँखा लगायो । भागरथीको ब-ला ‘त्का-र पछि ह’ ‘त्या भएको आ’शंकामा प्रहरीले अनुसन्धान कार्य गरिरहेपनि न्याय पाउनेमा विश्वस्त हुन सकेका छैनन् ।

Related Articles

Back to top button