Video

झापामा फेरी सनसनी : सरले कक्षाकोठामै गोप्य अङ्ग समाती समिज खोलिदिनु हुन्छ भन्दै छात्राहरु आए आफ्नो पिडा सुनाउंदै मिडियामा (भिडियो सहित)

बालबालिकामा हुने क’रणीका घट’ना केही दिन विराएर छा’पामा पढिने विषय हो । अहिलेको हाम्रो समाजमा यो चरम रुप हो । यसवाहेक अन्य धेरै प्र’कारका दु’र्व्य’बहा’र हुन्छन्, जुन वास्तवमा चर्चामै आउदैनन् ।

लाग्छ– समाजले यी कुराहरुलाई प’चाइसकेको छ । क’रणीको समाचारमा बेलाबेलामा अ’परा’धी प’क्राउ परेको त सुनिन्छ, तर पि’डित बालबालिकालाई त्यो दु’र्घटनाको असर के कस्तो प्रकारले पर्ला, फेरि त्यो उक्त अ’पराधी’लाईलाई भेट्दा उसमा कस्तो मा’नसि’क असर पर्ला, उसको व्यक्तित्व विकास र मा’नसिक संरचनामा कस्तो आ’घात पर्ला भन्नेबारेमा कम नै चर्चा हुन्छ । यसबारेमा हाम्रो समाजमा खुला वहश हुन जरुरी छ– कारण, हरेक ५ मध्ये १ बालिका र हरेक १० मध्ये १ बालकमा कुनै न कुनै यौ न दु’व्र्य’व’हा’र भएको विश्वभरिका तथ्याङ्कले देखाएका छन् ।

ज्ञान बाँड्ने पवित्र जिम्मेवारी बोकेका गुरुले स्कूलमै आफ्नै चेलीसँग अ’नुचि’त काम गर्न थाल्यो भने अभिभावकको हा’लत के होला ? यो कलियुगमा विश्वास भन्ने चिज अब कसलाई गर्ने होला ? यस्तै भएको छ केर्खाको सरकारी स्कुलमा।

छात्राहरुलाई शो’ष’ण गरेको भन्दै स्कुलका छात्राहरु मिडियामा आएका छन । केर्खाको सरकारी स्कुलमा पढाउने सालिकराम पोखरेल र अर्का शिवले छात्राहरुको अ’ङ्ग छु’ने छेउछेउमा जाने र लगाएको समेजको फि’ता खो’लि’दि’ने समेत छात्राहरुले बताएका छन ।

छात्राहरुले जाहेरी समेत दिएको बताए । केटाहरूको होमवर्क चेक गर्दा परैबाट हेर्ने अनि केटिहरुको चाहिँ छेउमै गएर सहन नसक्ने क्रियाकलाप गर्ने बताए । उनिहरुले भावुक हुँदै यस्तोसम्म सुनाए कि सुन्दा तपाइँको अचम्म पर्नुहुने छ । भिडियो तल हेर्नुहोस

Related Articles

Back to top button