NewsVideo

नवराज माथी वडाध्यक्षकि श्रीमतीले लगाइन यति ठुलाे आराेप (भिडियो)

रुकुम पश्चिमको चौरजहारी नगरपालिका ८ सोतीमा भएको घटनामा परी निधन भएका ५ जना युवाको शव फेला परेको छ । एक जना अझै बे’पत्ता छन् । प्रहरीका अनुसार जाजरकोटबाट गएका १९ जनामध्ये बाँकी १२ जना घटनामा परी घाइते भएका छन् ।

मृतकहरूको श’व दाहसंस्कार भैसकेको छ भने ग’म्भीर घाइतेको उपचार भइरहेको छ । प्रहरीले युवती, युवतीका बुवा र आमाका साथै आफन्त डम्बरबहादुर मल्लसहित २ देखि ३ दर्जन पक्राउ गरेको छ ।

रुकुम पश्चिमको चौरजहारीकी १७ वर्षीया मल्ल थरकी युवती र जाजरकोटको भेरी नगरपालिका ४ का २१ वर्षीय नवराज गएको तीन वर्षदेखि प्रेममा थिए । स्थानीयका अनुसार नवराज र युवती लामो समयदेखि एकअर्काको घरमा आवतजावत गरिरहन्थे ।

गएको चैतमा पनि नवराज र युवतीले विवाहको प्रयास गरेका थिए । त्यतिवेला विवाहका लागि चौरजहारी पुगेका नवराजलाई वडा अध्यक्षसमेत रहेका युवतीका आफन्त डम्बरबहादुर मल्लले प्रहरी लगाएर प’क्राउ गराए । तर, एक रात हिरासतमा राखेपछि प्रहरीले वडा अध्यक्ष मल्ललाई ‘के गर्ने’ भनेर सोधे । उनले यत्तिकै छोडिदिन भनेपछि नवराज फर्किएर आफ्नो घर गएको इलाका प्रहरी कार्यालय चौरजहारीका इन्चार्ज प्रहरी निरीक्षक धर्मसिंह श्रेष्ठले जानकारी दिए ।

स्थानीयका अनुसार युवतीलाई परिवारबाट विवाहको लागि कुरा चलेपछि र उनले नवराजसँग मिलेर विवाहको योजना बनाएकी थिइन् । त्यसपछि दुवैले १० जेठमा केटा पक्ष लिन चौरजहारी जाने र युवती भा’गेर केटाको घर फर्किने सल्लाह गरेका थिए । सोही सल्लाह अनुरुप नवराजले आफ्नो गाउँका १९ जनालाई साथमा लिएर रुकुम हान्निएका थिए । तर, रुकुम पुग्नु पहिले नै बीच बाटोमा उनीहरूमाथि यो घटना भयो ।

पीडित पक्षले युवतीको परिवारलाई कसैले खबर पुर्‍याएको हुनसक्ने अनुमान गरेका छन् । घाइते आशीष विकले आफूमाथि पुग्ने बित्तिकै यो घटना भएको हुनाले उनीहरूले पहिल्यैदेखि बाटो ढु’केर बसेको हुनसक्ने बताए ।

केटा पक्षको समूह चौरजहारी पुग्नेबित्तिकै उनीहरू ल’खेटा’इमा परेका थिए । प्रत्यक्षदर्शीका अनुसार करीब डेढ सयदेखि दुई सयसम्म गाउँलेहरूले पछि १९ जनाको समूहसँग भा’गेर ज्यान बचाउनुको विकल्प थिएन । तर, उनीहरूको कोसिस सफल हुन सकेन ।

जसै उनीहरू चौरजहारीबाट जाजरकोट र रुकुमको बीचमा पर्ने भेरी नदी पार गर्ने प्रयास गरे । गाउँलेले पहिल्यै घेरा हालिसकेको भेरीको पुल तर्न सबैका लागि एकैपटक सम्भव नभएपछि केहीलाई नदीमा हा’म फा’ल्नुको विकल्प रहेन । नदीमा हे’ल्लिएका मध्ये केहीले पार गरे भने केहीले जीवन नै गुमाए, केही अझै बे’पत्ता नै छन् ।

ठूलो संख्यामा रहेका गाउँलेले जाजरकोटबाट गएका युवाहरूको समूहलाई भेरी पार गरेपछि पनि छोडेन । प्रत्यक्षदर्शीका अनुसार पुल घेरेर बसेका गाउँलेले नदी तरेकालाई समेत आ’क्र’मण गरे । प्रहरी नजिकै रहेपनि उनीहरुलाई केही नगरी उल्टै पीडित पक्षलाई नियन्त्रणमा लिएको पी’डित पक्षको गुनासो छ ।

यसै क्रममा वडाध्यक्षकि श्रीमतीले यस घटनाको बारेमा केहि फरक मत राखेकी छन् उनले घटनाको बारेमा सुरु देखि अन्तिम सम्मको घटनाको बिवरण यसरि सुनाएकी छन् जुन तलको भिडियोमा हेर्नुहोला

Related Articles

Back to top button