Wednesday, May 18

पैसा बाँडेको भन्दै एमाले उम्मेदवारकी श्रीमती स्थानीयको कब्जामा

May 11, 2022 538

२८ वैशाख, बुटवल । बुटवल उपमहानगरपालिकाको मेयरमा नेकपा एमालेका उम्मेदवार बाबुराम भट्टराई माथि पैसा बाँडेको आरोप लागेको छ । वडा नम्बर ११ मझुवा टोलको सुकुम्बासी वस्तीमा पैसा बाँड्न आएको भन्दै नेपाली कांग्रेसका स्थानीय कार्यकर्ताले उनकी श्रीमती माया भट्टराईलाई कब्जामा लिएका छन् । सुकुम्बासी बस्तीको सिर्जना भूसालको घरमा थुनेर राखेको अवस्थामा प्रहरीले उनलाई उद्धार गरेको छ । पैसा बाँड्न आएको भन्दै कांग्रेस कार्यकर्ताले सुकुम्बासी बस्तीमा नाराबाजी गरेका छन् ।

यो पनि पढ्नुहोस..रामपुर । आसन्न स्थानीय तहको निर्वाचनका लागि जिल्ला निर्वाचन कार्यालय पाल्पाले दसवटै पालिकाका विभिन्न मतदान केन्द्रमा कर्मचारी खटाएको छ । जिल्लामा निर्वाचनको तयारी तीव्र पारिएको छ । निर्वाचनका लागि आवश्यक ७० प्रकारका सामग्री बुझेर कर्मचारी मतदान केन्द्रमा पुगिसकेका छन् । टोलीमा मतदान अधिकृत, सहायक मतदान अधिकृत, सहायक कर्मचारी, कार्यालय सहयोगी, प्रहरी र म्यादी प्रहरी छन् । जिल्ला निर्वाचनको कार्यालयबाट मतदानका लागि चाहिने आवश्यक सामग्री र मुख्य निर्वाचन अधिकृतको कार्यालय तानसेनबाट मतपत्र बोकेर मतदान केन्द्रमा खटिएको कार्यालयले जनाएको छ । मतदानस्थमा घेराबार गर्ने, सर्वदलीय बैठक बसाल्ने, विभिन्न किसिमका निर्वाचन सूचना टाँस गर्ने, मतदाता परिचयपत्र वितरण गर्ने, मतदानस्थलमा मतदाता शिक्षा दिने जस्ता कार्यक्रम अगाडि बढाइएको जिल्ला निर्वाचन कार्यालयका प्रमुख रुक्मागत अर्यालले जानकारी दिनुभयो ।

मतदानका लागि चाहिने मतपत्र रुजु गरेर मतदान अधिकृतहरुको जिम्मा लगाइएको मुख्य निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयका सहायक निर्वाचन अधिकृत भेषराज खनालले बताउनुभयो । निर्वाचनका लागि २४७ मतदान अधिकृत र सहायक मतदान अधिकृतसहित एक हजार ९७१ कर्मचारी, एक हजार ८० म्यादी प्रहरी, ७०४ नेपाल प्रहरी, २१८ जना सशस्त्र प्रहरी, ४१६ नेपाली सेना खटिएका छन् ।जिल्लामा एक लाख ९९ हजार ६९० मतदाता रहेका छन् । स्थानीय तह निर्वाचनलाई स्वच्छ, निष्पक्ष, भयरहित बनाउन चारवटै सुरक्षा निकायको व्यवस्थापन तथा खटनपटनलाई चुस्तदुरुस्त पारिएको छ । जिल्लामा ११८ मतदानस्थलमध्ये ५७ सामान्य, ४५ संवेदनशील र १६ अति संवेदनशील रहेका जनाइएको छ । onlinekhabar

Comment