Video

घरमा काम गर्न बसेकी १२ वर्षकी बालिकाले ‘आ’त्मह’त्या गरी’ भनेर हतारमा दा’हसंस्कार गर्न लैजान लागेका घरभेटीलाई छिमेकीले यसरी समाते (भिडियो हेर्नुस्)

वैशाख । पोखरा महानगरपालिका वडा नं १० इन्द्रचोक बस्ने एक बालिकाको र ह स्यमय निधन भएको छ । अर्काको घरमा घरेलु कामदारका रुपमा बसेकी १२ वर्षकी बालिका घरमै झु ण्डि एको अवस्था मृ त फेला परेकी हुन् ।

पोखराको राम प्राविमा कक्षा ४ मा अध्यनरत् यि बालिकालाई दे ह त्याग गर्नुपर्ने त्यस्तो के बाध्यता आइपरेको होला । सानै उमेरमा यसरी देह त्याग गर्नुलाई हर स्य मय भनिएको छ । मृ त क बालिकाका बाबु शारिरीक रुप्मा अपाङ्ग छन् । यस घ टना मा प्रहरीले बाल श्रमिक राखी घरमा नै यस्तो रह स्य मयी घ ट्ना घटेको आशंकामा घर मालिकलाई निय न्त्रण मा लिएको प्रहरीले जनाएको छ ।

रुद्रवहादुर कार्कीको घरमा बाल श्रमिकको रुपमा बस्दै आएकी बालिका झु ण्डि एको अवस्थामा फेला परेकी हुन् । स्यागंजाका स्थायी बासीन्दा रहेका बालिकाको परिवार पोखराकै बसपार्कमा बस्दै आएका छन् । बालिका भन्दा पहिला बालिकाको आमा लक्ष्मी गिरी घरेलु श्रमिकका रुपमा बस्दै आएकी थिइन् । तर घरमालिकले निकै नै या त ना दिएका कारण लक्ष्मीले सो घरमा काम गर्न छोडेर बसपार्कमा बस्दै आएका थिए । गिरीले छोरीलाई पनि आफ्नो घरमा नै लैजाने तयारी गरेको बेलामा छोरीको निधन भएको आमाले बताएकी छन् ।

ति बालिकाले नोट समेत लेखेको बताइएको भएपनि त्यो नोट अरुले नै लेखेको हुनुसक्ने आशंका गरेका छन् । छोरीको निधन भएको शो कमा रहेका आमालाई झुक्याएर पोस्टमार्टम रिपोर्टमा दस्तखत गर्न लगाएको रे हतार हतारमा दा ह संस्कार गर्न लैजान लागेको बेलामा केही छिमेकीले रोकेका थिए । दा ह संस्कारका लागि हतार हतारमा एम्बुलेन्समा हालेर लैजान लागेको बेलामा स्थानियबासीन्दाले घ टना को अनुसन्धान गर्न भन्दै रोम्बुलेन्स रोकेका थिए ।

बालिकाकी आमाले आफु घरेलु श्रमिकका रुपमा सो घरमा बस्दा आफु माथि पनि निकै या त ना दिने गरेको बताएकी छन् । उनले छोरीलाई पनि त्यस्तै ब्यवहार गर्ने गरेका कारण घरवाट निकालेर आफुसंगै ल्याउने तयारी गरिहरहेको बेलामा अचानक छोरीको निधन भएको खबर आएको बताएकी छन् ।

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button