Friday, May 20

चक्लेटी हिरो सलिनमान बनिया, यस्तो छ फिल्मी यात्रा र प्रेमजीवन …।

May 1, 2022 544

ए मेरो हजुर-२’ नेपाली चलचित्रमा डेब्यु गरेका नायक सलिनमान बनिया पछिल्लो समय युवा पुस्तामा अत्यन्तै रुचाइएका नायक हुन् । चकलेटी अनुहारका सलिनमानको पहिलो चलचित्र नै सफल भएपछि राम्रो क्रेज बनाएका छन् ।

सन् १९९५ मे ५ मा काठमाडौमा जन्मिएका सलिममान अहिले २६ बर्षका भए । युनिग्लोव कलेजमा पढेका उनले बिबिए सम्मको अध्ययन गरेका छन् ।

धेरै सोचेर कम चलचित्र खेल्ने सलिनमानले करिअर सुरुवात गरेको पनि लामो समय भएको छैन । ए मेरो हजुर-२’ नेपाली चलचित्रमा डेब्यु गरेका उनले पछिल्लो समय चलचित्र यात्रामा काम गरे । यो फिल्मले उत्कृष्ट नायकको उपाधी पनि दिलायो ।

चलचित्र ए मेरो हजुर-२ मा नायिका साम्रागी राज्यलक्ष्मी शाहसंग थिइन् । उनी त्यसबेलाको चलेकी नायिका पनि थिईन । झरना थापाद्वारा निर्मित यो मुभिमा साम्रागी र सलिनको जोडी निकै जमेको थियो । दर्शकहरुले पनि यो जोडिलाई रुचाएका थिए ।

पहिलो चलचित्रबाट नै आफूलाई स्टारको रुपमा परिचित गराएका सलिनमानले पछिल्लो समय यात्रा मुभिमा काम गरेका थिए । यस मुभिमा सलिनमानको जोडीका रुपमा नायिका मलिका महत थिईन । मलिका सलिनमानको जोडीलाई दर्शकको साथ त मिल्यो ।

पहिलो फिल्मले ग्ल्यामर-मोह त जगाइदिएको थियो तर, उनलाई मरिहत्ते गरेर लाग्ने जाँगर चलेन । उनले आफ्नो यात्रा यहीँ पूर्णविराम लगाउने सोच पनि बनाए । यद्यपि निर्देशक सम्राट शाक्यले उनलाई थप यात्राका लागि उक्साए र अभिनय यात्रामा निरन्तरता दिएका थिए ।

उनै, सलिनमानको प्रेमको चर्चा पनि चल्यो । केही बर्षदेखि प्रेममा परेका उनी अस्प्रिनासँगको प्रेममा रमाइरहेका छन् । उनै, सलिनमानले अस्प्रिनासँगको तस्वीर फ्यानसँग शेयर गरेपछी उनको प्रेम जीवन बाहिर आएको थियो । उनले लेखेको थिए–‘तिमी मेरो जीवन, तिमी नै सबैथोक’ ।

सलिनमानको यो स्टाटसले पनि उनी प्रेममा कती गम्भिर छन् भन्ने वुझिन्छ । सलिनमानले अस्प्रिनाको जन्मदिनमै आफ्नो प्रेम सार्वजनिक गरेका थिए । चलचित्र करिअरमा सलिनमान बरु त्यती गम्भिर छैनन् होला, जती उनी प्रेममा रहेको उनको स्टाटसबाट पनि वुझ्न सकिन्छ ।

Comment