Friday, May 20

भारतीलाई प्रसव पिडा हुँदा यस्तो सम्म भएको रहेछ ! छोरा जन्माउँदा भारतीको दुखद क्षण

April 7, 2022 1824

काठमाडौ ।

हास्य कलाकार भारती सिंहको घरमा सानो पाहुनाको आगमन भएको छ । भारतीको घरमा प्रिय राजकुमारको जन्म भएको छ । भारतीले आफ्नो गर्भावस्था यात्रा मार्फत उदाहरण बसाएकी छिन् । उनले पूरा ९ महिना पेटमा गर्भ बसेपछि काम गरेर नै विताइन् ।

हरेक गर्भवती महिला जस्तै भारतीको गर्भावस्था पनि कठिन भयो । विशेष गरी डेलिभरीको दिनको प्र’स’व पि’डा यहाँ तस्विरमा देखिन्छ । भारतीले आफ्नो भ्लगमा प्रसूति हुनुभन्दा केही अघि आफ्नो अवस्था बताउनदेखि अस्पताल पुग्नेसम्मको यात्रा सेयर गरेकी छिन् ।

भारतीलाई पुर्‍याउनुभन्दा केही समय अघि देखि नै प्रसव सुरु भएको थियो । ढाडमा धेरै दुखेको उनले बताएकी थिइन् । उनीहरूलाई त्यो बेला थाहा थिएन कि यो डेलिभरी पेन हो वा सामान्य। यो पीडा भारतीले आफ्नो परिवारलाई बताइनन् । यो सबै थाहा पाएर आमालाई रिस उठेको उनले बताइन् । भारतीले नर्भस भएको कुरा गरिन् । भारती डेलिभरीको भोलिपल्ट सुटिङमा गइन् । भारतीले प्रसव हुनुभन्दा एक दिन अगाडिसम्म काम गरेकोमा प्रशंसा गर्नुपर्छ ।

सुत्केरी हुनुअघि भारतीले आफ्नो बच्चाको लागि पर्खन निक्कै सकस भएको बताईन् । डेलिभरीको दिन भारती सिंह श्रीमान्सँगै अस्पताल गएकी थिइन् । अस्पताल जाँदा भारती सिंह निकै नर्भस देखिइन् । भारतीका अनुसार यो उनको जीवनको सबैभन्दा ठूलो सुटिङ थियो ।

कारमा बस्दा भारती र हर्ष निकै उत्साहित देखिन्थे । केटा होला कि केटी होला भनेर जान्न उत्सुक हुन्छन् । भारतीले केटा र केटी दुवैको लुगा अस्पतालको झोलामा राखेकी थिइन् । भारती उत्तेजित र नर्भस देखिन्थिन् । भारती र हर्षले अस्पताल जाने कुरा परिवारलाई भनेनन् । उनका अनुसार उनीहरु आत्तिनेछन् । भारती लेबर रुममा पुगेपछि परिवारका सदस्यलाई बताएको देखिन्छ ।

अस्पताल जाँदा भारतीलाई निकै डर लागेको थियो । उनी पनि रोइरहेकी थिइन् । हर्सपनि नर्भस हुँदै थिए । भिडियोमा उनी भन्छिन्– म अस्पताल जानुअघि निकै डराएकीछु, स्टेजमा जाँदा पनि डर लाग्दैन । भिडियोमा भारतीले बच्चा मात्र राम्रो भएको बताएकी थिइन् । यो कुराको खिल्ली उडाउँदै हर्षले ६ जना मात्रै सन्तान असल रहेको बताए । त्यसपछि भारती र हर्ष अस्पताल पुग्छन् । अस्पतालको बेडमा बसेकी भारती निकै नर्भस छिन् । भारती भन्छिन्– मेरो हालत खराब हुँदै गइरहेको छ । म चिच्याउदै छु।

बिहान ४ः३० बजे भारती ठूलो स्वरले चि’च्या’उन थाल्छिन् । त्यहाँ निक्कै गाह्रो भएको देखिन्छ । भारतीले आमालाई धेरै मिस गरिरहेको बताइन् । भिडियोमा भारतीलाई अस्पतालको बेडमा पीडामा देख्न सकिन्छ । श्रीमान हर्षले भारतीको जोश र साहसलाई सलाम गरेका छन् । रातभर पी’डा भोगेपछि अन्ततः भारतीको साहस चुक्यो र उनले प्यारो राजकुमारलाई जन्म दिइन्। भारती र हर्षलाई अभिभावक बनेकोमा धेरै धेरै बधाई ।

Comment